Bambusové plienky sú ekologické a vhodné pro citlivú detskú pokožku

Bambusové plienky sú ekologické a vhodné pro citlivú detskú pokožku

Bambus je materiál, ktorý sa vďaka spôsobu svojho pestovania aj svojim vlastnostiam dostáva na výslnie v textilnom priemysle. Dnes sa z neho vyrábajú aj vynikajúce eko plienky.

Ako obnoviteľná a rýchlo rastúca surovina je bambus ideálnou náhradou napríklad pre bavlnu. Vedeli ste tiež, že sa pestuje mimo poľnohospodársku pôdu, teda tam, kde by potravinárske plodiny nerástli? Vďaka tomu nezaberá úrodnú pôdu. Je tiež na rozdiel od bavlny nezávislý na zavlažovaní. Ekologický je aj proces spracovania bambusu. A to ešte stále nehovoríme o tom, aké unikátne vlastnosti prepožičiava bambusové vlákno tkaninám.

Nič lepšieho ako bambus si pre detský zadoček nedokážete predstaviť

Bambus je nielen 100% biologicky rozložiteľný ekologický materiál, ale má aj výborné vlastnosti pre pokožku. Je priedušný, s antibakteriálnymi vlastnosťami, tiež hypoalergický. Úžasné sú jeho termoregulačné vlastnosti, ktoré prepožičiava aj plienkam. Bambusové plienky majú schopnosť zabraňovať zapareniu, pretože rýchlo odvádzajú teplo z vnútornej časti plienky. Riziko podráždenia pokožky je minimálne aj u extrémne citlivej pokožky.

Kam pre bambusové plienky?

Eko a bio plienky, vrátane bambusových, ponúka Ekomarket.sk. Z bambusových si máte možnosť kúpiť MonPeri Baboo plienky vo veľkostiach od S pre 3 až 6 kg novorodencov, až po XL pre 12 až 16kg deti. Predávajú sa v baleniach po 20 ks a 72 ks. MonPeri je kvalitná česká značka ekologických plienok.

Vyskúšajte aj ďalšie eko a bio plienky

Ďalšie plienky bez chémie, citlivé pre organizmus dieťatka, ale aj šetrné k prírode, sú Moltex plienky. Vyrábajú sa z FSC buničiny a ich jadro je z odbúrateľnej celulózy. Obsahujú výťažok z čajovníku. Sú bez dioxínov, bez chlóru, farbív a parfumácie. Neobsahujú ftaláty, latex ani PVC. Moltex boli prvými eko plienkami na svete.

Author Image
Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *