Osvedčený nápad, ktorý je stále aktuálny

Osvedčený nápad, ktorý je stále aktuálny

Keď chcete upraviť fotografie a poslať ich rodine, použijete aplikáciu na internete. Keď sa chcete v meste niekam rýchlo dostať, požičiate si na chvíľu elektrobicykel alebo skúter. V oboch prípadoch tak niečo zdieľate s ostatnými. Je to múdre, udržateľné a predovšetkým efektívne riešenie. Ak je to v súkromnom živote tak jednoduché a ušetríte tým čas i prostriedky, prečo by tomu malo byť inak v podnikaní?

Zdieľanie textilu MEWA je inteligentné, udržateľné a efektívne

Ľudia dnes môžu zdieľať autá, softvér, ale aj textilný tovar, ktorý priemyselné podniky alebo podnikatelia potrebujú v každodennej prevádzke. V dobách COVID-19 sa však musí myslieť aj na hygienické požiadavky. MEWA ponúka bezproblémové využívanie služieb s dlhoročnými overenými technológiami z textilnej brandže. Zaručuje všetky hygienické štandardy a udržateľnosť vďaka systému opakovaného používania.

Popredná nemecká spoločnosť MEWA ukazuje, ako možno uviesť do praxe udržateľnosť s modernými princípmi zdieľania v priemysle a medzi remeselníkmi. MEWA so svojimi všestrannými službami ponúka kompletný systém opakovaného používania. Poradí s výberom, dodá do podniku priemyselné utierky, po použití ich vyzdvihne a ekologicky vyperie. To znamená, že čistiace utierky MEWA môžu byť najmenej päťdesiatkrát znovu použité. Princíp sharingu je praktický v B2B sektore a okrem toho je tiež ohľaduplný k životnému prostrediu.

Nemecký Spolok pre čistenie textilu vo svojej tlačovej správe nedávno poukázal na to, že koronavírusová kríza bohužiaľ opäť uviedla do popredia jednorazové riešenia. Rastúce využívanie jednorazových ochranných rúšok alebo papierových utierok však môže viesť ku kríze v odpadovom hospodárstve, hoci je možné uprednostniť opakovane použiteľné textílie. Ich používanie prispieva nielen k zníženiu plastového odpadu v oceánoch, ale podporuje aj európske regionálne hospodárstvo a zachraňuje pracovné miesta. “Profesionálne spracovaný, čistý a opakovane použiteľný textil zaťažuje životné prostredie oveľa menej, ako výrobky na jedno použitie a spĺňa pritom rovnaké hygienické požiadavky,” uvádza sa v správe.

Zákazníci spolu s čistiacimi utierkami zdieľajú aj inovatívny a mnohokrát ocenený servis. Vďaka technológiám je možné za prísnych ekologických podmienok znovu získavať oleje a tuky zo špinavých čistiacich utierok na účely kúrenia práčovní alebo sušičiek, čo pomáha šetriť zdroje. Každý rok sa tak premení niekoľko miliónov litrov odpadu na energiu. Ak sa namiesto toho rozhodnete pre jednorazové papierové utierky, už aj tak veľké hory odpadu porastú ďalej.

Šetrné k životnému prostrediu sú aj kontajnery SaCon, ktoré je možné používať viac rokov. Čo najkratšie trasy regionálneho logistického systému ďalej prispievajú k tomu, že naša doprava menej zaťažuje životné prostredie, než je tomu pri dovoze výrobkov na jedno použitie z Ďalekého východu v neekologických plastových obaloch.

Čistiace utierky, ktoré MEWA ponúka s kompletným servisom, sú dôkazom toho, že myšlienka stará viac ako sto rokov funguje aj dnes. So zdieľaním textilu prišla MEWA už dávno. Neustále sa rozvíjajúci podnikateľský nápad však dokáže splniť všetky požiadavky modernej doby.

MEWA každý rok spracováva niekoľko miliónov litrov použitého oleja zo znečistených utierok a znovu ho používa na vykurovaniepráčovní a sušičiek.
Bezpečnostné kontajnery SaCon® zaisťujú nielen efektívnu prepravu a bezpečné skladovanie čistiacich utierok, ale tiežprispievajú k významnej eliminácii odpadu.

MEWA Textil-Management

Kompletnému textilnému servisu sa spoločnosť MEWA venuje už od roku 1908. V zdieľaní textílií je tak priekopníkom. Dnes MEWA so svojimi 45 pobočkami zásobuje podniky po celej Európe pracovným a ochranným oblečením, čistiacimi utierkami, rohožami pre zachytávanie oleja alebo podložkami. To všetko vrátane starostlivosti, údržby, skladovania a logistiky. Výrobky pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci je možné objednať v katalógu. O viac ako 190 000 zákazníkov z odvetvia priemyslu, remesla, obchodu alebo gastronómie sa stará približne 5700 zamestnancov. V roku 2019 dosiahla skupina MEWA obrat 734 miliónov eur a jedná sa tak o poprednú firmu pôsobiacu v textilnom manažmente. Spoločnosť bola mnohokrát ocenená za svoje úsilie v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, zodpovedného správania alebo vedenia značky.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:

MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097

Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.skwww.mewa.sk

MEWA Textil-Management ve filmu: 

Více o společnosti MEWA naleznete na http://www.mewa.sk/newsroom/vsetky-videa/

 MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_sk

Author Image
Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *